• info@4safir.com
 • 02632710780
 • بهمن ۱۲, ۱۴۰۱
 • آموزش استخراج لایت کوین

  آموزش استخراج لایت کوین

   یکی از چند ارز دیجیتال معتبر و محبوب در دنیاست. در این مقاله با چگونگی فرایند استخراج لایت کوین و هرآنچه برای ماینینگ لایت کوین به آن نیاز دارید آشنا خواهید شد. 

  ۱. ماینر لایت کوین

  برای لایت کوین می‌توانید از پردازنده (CPU)، کارت های گرافیکی (GPU) و  استفاده نمایید. استفاده از CPU برای استخراج به دلیل گستردگی شبکه و سخت بودن استخراج تقریبا منسوخ شده است و کارت های گرافیکی و دستگاه های ASIC این روز ها برای استخراج استفاده می شوند.

  استخراج لایت کوین با کارت های گرافیک

  چند سال پیش استخراج بیشتر ارزهای دیجیتال با کامپیوترهای خانگی و معمولی امکان‌پذیر بود اما امروزه به دلیل گستردگی شبکه لایت کوین برای استخراج به‌صرفه با GPU نیاز به یک یا چند کارت گرافیک قدرتمند دارید. توجه داشته باشید که استخراج با کامپیوتر های معمولی و یا لپ‌تاپ امکان‌پذیر است اما به هیچ وجه به‌صرفه نخواهد بود.

  برای ماینینگ لایت کوین با کارت های گرافیکی نیاز به جمع‌آوری یک ریگ (Rig) مناسب استخراج دارید. ریگ به معنای یک پک از سخت افزارهاست. ریگ‌ها را می‌توانید به صورت آماده خریداری کنید و یا خودتان اقدام به تهیه و جمع‌آوری قطعات آن روی یک برد کنید.

  یک ریگ استخراج متشکل از شش کارت گرافیک

  یک ریگ استخراج متشکل از شش کارت گرافیک

  به طور کلی سخت افزارهایی که برای جمع آوری ریگ استخراج لایت کوین نیاز دارید:

  ۱. مادربرد مخصوص

  ۲. کارت های گرافیک قدرتمند

  ۳. یک RAM و CPU متوسط

  ۴. پاور مناسب

  ۵. یک شاسی برای سوار کردن قطعات روی آن

  انتخاب کارت گرافیک مناسب برای استخراج لایت کوین

  در انتخاب کارت گرافیک باید به هش ریت کارت گرافیک دقت داشته باشید. شما می توانید با استفاده از ماشین حساب های آنلاین استخراج، با وارد نمودن هش ریت کارت گرافیک و هزینه برق در کشور مورد نظر، میزان سود تقریبی خود را بدست آورید. فقط کافی است که کلمه Mining Calculator را در گوگل جستجو کنید.

  ماینینگ لایت کوین با دستگاه ASIC

  استخراج لایت کوین با دستگاه ASIC

  برای استخراج لایت کوین می‌توانید مانند بیت کوین از طریق دستگاه های ASIC هم اقدام کنید. بهترین دستگاه ASIC استخراج لایت کوین در حال حاضر Innosilicon A6 LTCMaster است.

  این دستگاه 3 هزار دلاری با هش ریت 1.23GH/S و رابط کاربری آسان امکان استخراج راحت تر را برای کاربران فراهم کرده است. این دستگاه از طریق سایت رسمی شرکت bitmain و یا فروشگاه های آمازون و ebay قابل خریداری است. برای محاسبه میزان سودآوری این دستگاه می‌توانید به بخش مراجعه کنید.

  ۲. نرم افزارهای استخراج لایت کوین

  پس از فراهم کردن سخت افزارهای مورد نیاز، باید روی سیستم خود سیستم عامل نصب کنید و نرم افزارهای مورد نیاز استخراج را روی آن نصب و اجرا کنید.

  شما می توانید این نرم افزارها را روی بیشتر سیستم عامل ها از جمله ویندوز یا مک اجرا کنید. توجه کنید که شما نیاز به یک اینترنت با سرعت متوسط به بالا (حداقل 2 مگابیت) دارید و ترجیحا قطعی اتصال نداشته باشد. عمل استخراج حجم اینترنت زیادی را مصرف نمی‌کند (حداکثر 3 گیگ در ماه)

  استخر استخراج لایت کوین

  پس از نصب سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نیاز باید در یک ثبت نام کنید و اطلاعات سرور و پورت خود را در نرم افزارهای استخراج وارد کنید. بهترین استخر استخراج لایت کوین، litecoinpool.org است.

  روی دستگاه های ASIC معمولا نرم افزارهای مورد نیاز از قبل نصب شده است و شما فقط کافی است که اطلاعات استخر استخراج خود را در آن وارد کنید.

  معرفی نرم افزارهای ماینینگ لایت کوین

  نرم افزارهای معتبر استخراج لایت کوین با GPU :

  ۱.  CGMiner 3.7.2

  نرم افزارهای معتبر استخراج لایت کوین با GPU

  بهترین و پرکاربرد ترین نرم افزار استخراج لایت کوین است. این نرم افزار اساسا برای بیت کوین توسعه داده شده است اما نسخه 3.7.2 آن از الگوریتم Scrypt پشتیبانی می کند. این نرم افزار از هر دو نوع گرافیک های AMD و Nvidia پشتیبانی می کند.

  دانلود نرم افزار CGMiner 3.7.2 :

  یکی دیگر از نرم افزارهای استخراج الگوریتم Scrypt است. این نرم افزار فقط از کارت گرافیک های Nvidia پشتیبانی می کند.

  نرم افزارهای معتبر استخراج لایت کوین با GPU

  دانلود نرم افزار CUDAminer :

  دستور العمل های نرم افزار :

  بعضی از نسخه های نرم افزارهای sgminer و bfgminer هم از استخراج لایت کوین پشتیبانی می کنند اما دو نرم افزار فوق بهترین نرم افزارهای استخراج در این زمینه هستند.